Informácie pre rodičov a žiakov 9., 8. a 5.ročníka k podávaniu prihlášok na SŠ:

Podľa § 63 Zbierky zákonov č.415 z roku 2021:

- uchádzač alebo zákonný zástupca uchádzača môže podať prihlášku, v ktorej uvedie podľa záujmu v poradí najviac 2 odbory vyžadujúce overenie schopností, zručností alebo nadania  (talentové) a najviac 2 odbory, ktoré nevyžadujú overenie schopnosti, zručností alebo nadania (netalentové)

Tento školský rok bude prihláška na SŠ podávaná V LISTINNEJ FORME.

Údaje na listinnú formu sa načítajú pomocou elektronickej aplikácie v IŽK, ktorú vyplní zákonný zástupca žiaka. Aplikácia bude kompletná od 1.2.2022.

• Zákonný zástupca vyplní v IŽK „Žiadosti o prihlášku na strednú školu“ v termíne do 20.2.2022 do 20:00 hod. (podľa počtu škôl, na ktoré sa žiak môže hlásiť). Po tomto termíne systém neumožní načítať a synchronizovať nové zmeny.
  •  Na základe týchto údajov Vám ZŠ vyplní a vytlačí prihlášku na SŠ.
  • Vyplnenú prihlášku Vám odovzdá výchovná poradkyňa prostredníctvom žiaka  na Vašu kontrolu v dňoch 24.- 25.2.2022
  • Prihlášku treba skontrolovať, prípadné chyby viditeľne označiť priamo do prihlášky a vrátiť späť prostredníctvom žiaka výchovnej poradkyni v dňoch 7.- 8.3.2022
  • Následne Vám ZŠ vytlačí potrebný počet prihlášok, ktoré potvrdí riaditeľka ZŠ.
  • Kompletné prihlášky Vám odovzdá výchovná poradkyňa prostredníctvom žiaka v dňoch 14.-15.3.2022
  • Zákonný zástupca k nim pripojí požadované povinné prílohy (potvrdenie od lekára, kópie chýbajúcich vysvedčení, potvrdenie CPPPaP, potvrdenie športového zväzu) ako aj nepovinné prílohy. (diplomy zo súťaží a pod.)
  • Každá prihláška musí byť podpísaná oboma zákonnými zástupcami, ako aj žiakom. Zákonní zástupcovia sa však môžu dohodnúť, že prihlášku bude podpisovať iba jeden z nich. O tejto skutočnosti ale treba doručiť písomné vyhlásenie riaditeľovi strednej školy.
  •  Prihlášku na SŠ podáva zákonný zástupca. Spolu s prílohami je potrebné ju podať poštou, alebo osobne doručiť príslušnej strednej škole najneskôr do 20.3.2022.

TERMÍNY KONANIA PRIJÍMACEJ SKÚŠKY:

1. KOLO – termíny určuje MŠVVaŠ SR a pre školský rok 2021/22 sú nasledovné:

NETALENTOVÉ ODBORY TALENTOVÉ ODBORY
1. termín 2. alebo 3. mája 2022 4., 5. alebo 6. mája 2022