Čistíme okolie
( Mgr.Renáta Kumor a žiaci 3.B )
Keďže chceme mať okolo seba krásne a čisté prostredie- chodíme takto vyzbierať smeti. Náš pán záhradník sa o poriadok pekne stará, ale nejaké tie papiere sa vždy nájdu a nám nie je jedno, aké to tu máme. Pridajte sa k nám!
Náučný chodník
( Mgr. Jaroslav Perniš, Mgr. Renáta Kumor a členovia kolégia ZŠ)
Starší žiaci Kolégia Zelenej školy sa rozhodli vytvoriť v areáli školy "Náučný chodník" pre mladších žiakov. Chodník nás prevedie okolo drevín, ktoré tu máme vysadené. Žiaci 7.C- Filip Račický a Dominik Kolozsvári robia deťom sprievodcov a o jednotlivých stromoch pútavo a zaujímavo rozprávajú. Nakoniec si deti preveria svoje nové vedomosti v krátkom teste, ktorý si pre nich chlapci pripravili. Deti boli z prechádzky nadšené :-).
Ďakujeme všetkým za pomoc!
Robíme hmyzí hotel
(PaedDr Hlisnikovská, Mgr. Kumor a žiaci školy)

O lese a nelese s Michalom Wiezikom
Pondelok 6.4.2020
Odkaz na udalosť

Beseda so včelárom

Migrácia ropúch - kolégium ZŠ a 5. ročníky - marec 2019

Učíme sa s jabĺčkami v 1.B
október 2018

Je jeseň a v našich sadoch a záhradách prebieha zber jabĺk. My sme si v našej triede urobili jabĺčkový týždeň. S jabĺčkami sme sa učili, hrali, tvorili. Urobili sme si výstavku najkrajších jabĺčok z našich záhrad, ochutnali sme ich, no a na záver týždňa sme si pomaškrtili na zdravých jablkových dobrotách, ktoré deti spolu s maminkami pripravili. Všetkým chutilo a všetky aktivity sme si užili.

Tr. učiteľka Renáta Kumor

V 2.B sa desiatuje zdravo
december 2019

V rámci projektu ZELENÁ ŠKOLA sme sa venovali zdravej strave zo sezónnych potravín z lokálnych zdrojov.
        Deti si s rodičmi pripravili zdravé nátierky, ktorými sa vzájomne ponúkli. V triede sme si spoločne aj pripravili jednoduchú mrkvovú nátierku, ktorá všetkým veľmi chutila. S deťmi sme sa rozprávali o zdravom životnom štýle i o tom, čo to znamená lokálny zdroj či udržateľné hospodárstvo. A tak sme sa niečo naučili, dobre sme sa napapali a prežili sme pekné dopoludnie so "Zdravou desiatou" .

Tr.učiteľka Renáta Kumor

Vyrábame kŕmidlá
Január 2019
(Mgr. R. Kumor, žiaci školy a kolégium ZŠ, foto: R. Truchlá)

Aktívni rodičia na

ZŠ Ostredková

Prvú májovú zamračenú  sobotu prišli do areálu v Základnej škole na Ostredkovej ulici  celé rodiny spolu s deťmi, aby sa zapojili do brigády a skrášľovania okolia. Rodičia žiakov našej školy spolu s pánom vicestarostom Ing. Martinom Patoprstým a poslancami z našej Rady školy Mgr. Marošom Mačuhom a Ing. Vladimírom Sirotkom, ale najmä mnohí pedagógovia a zamestnanci školy opravili oplotenie ihriska, upravili terén a nasadili novú trávu, ruže, okrasné kríky, stromčeky, namaľovali záhradnú búdku, naložili opadané lístie zo stromov, orezali kríky a vyhrabali priestor pod nimi, ktorý sa stal pre nedisciplinovaných okolochodiacich obyvateľov odpadkovým košom, odstránili i staré pneumatiky, ktoré boli porozhadzované v areáli Športovej školy na Ostredkovej ulici a špatili vstup do priestorov školského areálu aj našim žiakom a rodičom. Na záver si všetci pochutili na výbornom guľáši v školskej jedálni.

Radosť, dobrá nálada, skvelé pracovné nasadenie, priateľská atmosféra a dobrovoľné pridanie rúk k úspešnému spoločnému dielu. Milí rodičia, pán vicestarosta,  učitelia, žiaci, pán školník, pani kuchárky, všetkým Vám patrí veľké ĎAKUJEM !

PaedDr. Erika Drgoňová, riaditeľka školy

ZELENÁ ŠKOLA

V rámci projektu Zelená škola a našej témy “Zeleň a ochrana prírody” sme sa rozhodli založiť pri našej škole ovocný sad.
A tak žiaci prvého ročníka v utorok 2.apríla vysadili prvé ovocné stromy. Každá trieda zasadila 2 stromčeky za pomoci pani učiteliek a starších žiakov. Deti pracovali s nadšením a radosťou a preto veríme, že sa všetky stromy dobre uchytia a budú nás už čoskoro tešiť peknou úrodou chutného ovocia!

Za nadšenú prácu všetkým ďakujeme!
Za Zelenú školu Renáta Kumor a Janka Hlisnikovská

Zelený certifikát

www.sewa.sk

ZŠ SNP, Ostredková 14 získala certifikát zodpovednej školy - Zelený certifikát. Naša základná škola zozbierala použité batérie a elektroodpad, ktorý sme následne odovzdali na riadnu recykláciu, za čo nám spoločnosť SEWA udelila Zelený certifikát. Záleží nám na našom ekosystéme a životnom prostredí, preto zodpovedne pristupujeme aj k ich ochrane. PaedDr. Erika Drgoňová

Vyhodnotenie súťaže žiackeho parlamentu o najkrajšiu fotografiu mesiaca.

Téma: JESEŇ

Do našej celoškolskej súťaže sa zapojilo 17 žiakov a jedna pani učiteľka. Spolu sme dostali až 47 fotografií.

1. miesto: Petra Greschnerová,6.A.

20181019_074323jpg

2. miesto: Samuel Lobodáš, 5.C, Andrea Dubová a Matej Láska,7.B.

3. miesto: Jessica Julie Goga, 3.D, Michaela Škultétyová, 5.B a Amálka Perfecká, 6.B.

Špeciálna učiteľská cena: Juraj Hladuvka, 5.C

Výhercom srdečne gratulujeme! Ďakujeme, že ste nám poslali nádherné fotografie, úžasné boli úplne VŠETKY!

Fotogaléria

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.